Készül a padlófűtés

2020.01.20

Az egész házba padlófűtést terveztünk, ezenkívül egy törölközőszárítós radiátor kerül még a fürdőbe. Egy kezemen biztosan nem tudnám megszámolni, hányan botránkoztak meg ezen, mondván: "a szobákba nem jó a padlófűtés, oda bizony radiátor kell!" Majd mikor megkérdezzük, mégis mivel tudja alátámasztani: "keringeti a port". A második kérdésre, miszerint járt-e már olyan házban, ahol csak padlófűtés van: "hát, még nem". Hihetetlen, hogy némely emberek mennyire fafejűek tudnak lenni. Ezernyi érvvel bizonyíthatnád, ő akkor is kiáll egy 30 évvel ezelőtti hiedelem mellett.

Jelenleg a második olyan házban élünk Férjjel, ahol radiátor van a szobákban. Konkrétan naponta lehetne porszívózni, annyira poros a laminált padló, amire sajnos én elég érzékeny is vagyok. Egy biztos, tőlünk +1 pont a padlófűtés javára. "Ahány ház, annyi szokás." Mindenki a maga belátása szerint alakítja úgy, ahogy szeretné.

A lényeg, hogy jól szigetelt lesz a ház, és amúgy sem szeretjük azt a fajta forróságot, amit pl. egy kandalló tud adni. Így bízunk benne, hogy kellemesek lesznek a téli napok a kis kockánkban. Ehhez azonban jól szigetelt aljzat is szükséges.

Ezt megelőzően bitumenes vízszigetelő került a szerelőbetonra. Ügyeltünk rá, hogy ráengedve a falra, tökéletesen fedjen mindent. Én, mint örök elégedetlen (nevezhetjük maximalizmusnak is), egy-egy vízcső körül, "biztos, ami biztos" alapon még átkentem kenhető vízszigeteléssel is. Szerintem így 100%-os, Férj szerint inkább csak muszáj mindent "feljavítanom" (még ha egyértelműen szükségtelen is), hogy elmondhassam, az én kezem által, vagy épp egy-egy ötletem által váltak tökéletessé a dolgok. Őszintén bevallva, túl jól ismer.

Vízszigetelés kész, jöhetett is a 11 centi szigetelés. Először a 6centis, majd pedig kicsit eltolva, átfedéssel az 5 centis lépésálló grafitos EPS. Több délutánunk ráment, de így legalább minden hőszigetelő lap milliméter pontosan passzol. A szigetelésre került sima hőtükör fólia, amit jól begyürködtünk a falak mentén. Erre pluszba raktunk légpárnás hőtükör fóliát, arra került a vasrács. 

Nehezen, de végre a gázszerelőnk is megérkezett októberben. Letekerték a padlófűtéshez választott Rehau(17*2) csöveket, valamint felkerült az osztó-gyűjtő is a gépészeti helyiségbe. A szobák felőli részen minden kész, így jöhetett is a kőműves, hogy rá kerüljön a 7cm beton. Természetesen, a dilatációs habcsík se maradt le a jelenlegi falak mentén, ill. a helyiségek között sem.

A nappali felőli részen még hátra volt a szigetelés, hiszen a szobák betonozását megnehezítette volna. Így hát megismételtük az összes munkafolyamatot ezen az oldalon is. Gyors padlófűtés tekerés, azután pedig újra betonozás következett. Végre kész az aljzat, ami nagy szó, hisz ekkor már 1 év eltelt azóta, hogy először léptünk be a házunkba. A hatalmas katarzis viszont elmaradt. Mindketten örültünk, hogy végre haladunk, de megint csak egy betonréteget láttunk. Azt szoktam mondogatni Férjnek, hogy jobban tetszett, amikor csak a szigetelés volt letéve. Meleg volt, és le lehetett ülni rá, ami sokkal otthonosabb érzést adott.

A következő hetekben az egyik legnagyobb várakozást a nyílászárók okozták. Csak vártuk, és vártuk, és még mindig csak vártuk. Nektek viszont már nem kell ennyit várni rájuk, a következő bejegyzésben megmutatom őket.

Ha nem akarsz lemaradni a bejegyzésekről, akkor iratkozz fel!    

Ha tetszett a bejegyzés, esetleg további képekre lennél kíváncsi, akkor kövess minket instagramon is!        

© 2019 Minimal RustiCube. Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el